Szkolenie „Ekspresem do świadomego wychowywania” dedykowane jest rodzicom dzieci do 10 roku życia, którzy poszukują wskazówek wychowawczych. Składa się z 8 podstawowych zagadnień związanych z wychowaniem oraz budowaniem trwałych i mocnych relacji rodzinnych. Skierowane jest do osób zainteresowanych pogłębianiem wiedzy psychologiczno-pedagogicznej, która znajduje praktyczne zastosowanie w wyzwaniach macierzyństwa i tacierzyństwa. Szkolenie to nie gotowa recepta na trudy wychowawcze, lecz zestaw różnorodnych propozycji pomagających radzić sobie z rodzinną codziennością. Dzięki udziałowi w nim uczestnicy będą bardziej świadomi swoich uczuć, myśli, przekonań, potrzeb oraz nauczą się lepiej rozpoznawać motywy działań i poszerzą umiejętności, które pomogą im w budowaniu prawidłowych relacji z dzieckiem.

1. Granice w wychowaniu, czyli po co i dlaczego należy je wytyczać?
2. W dżungli emocji, czyli jak wspierać dziecko by radziło sobie z uczuciami?
3. Słyszę i słucham, czyli jak być dobrym słuchaczem swojego dziecka?
4. Współpraca, czyli jak zachęcać i motywować dziecko do współpracy?
5. Konsekwencje czy kary, czyli co nam pomaga w wychowywaniu?
6. Samodzielnie, czyli kiedy i jak wspierać dziecko w rozwijaniu samodzielności?
7. Rodzinna obsada, czyli jak uwalniać dziecko od grania określonych ról?
8. Pomocna pochwała, czyli jak chwalić?

Czas szkolenia: blok 2 dni po 4 godziny (każdy dzień 4 x 45 minut)
Cena za osobę: 349 zł brutto, w tym bufet kawowy oraz materiały szkoleniowe
Liczba uczestników: 4-6 osób
Miejsce: siedziba Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw, ul. Piwna 1/2 w Gdańsku. Szkolenie odbędzie się w lokalu z przytulną atmosferą, przy kubku aromatycznej kawy lub herbaty.

Prowadzące:
Magdalena Łukasiak
Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej, pedagogiem, szkoleniowcem, a przede wszystkim żoną i mamą dwójki wspaniałych synów. Doradca zawodowy w zakresie zarządzania talentami oraz Tutor nauczycieli, liderka Kreatywnej Pedagogiki grupy „Przedsiębiorczy nauczyciel”, pomysłodawczyni i realizatorka projektu w edukacji wczesnoszkolnej „Kreatywne piątki”. Ukończyłam Trening umiejętności interpersonalnych, Trening skutecznego nauczyciela metodą Thomasa Gordona oraz brałam udział w projekcie „Komunikacja empatyczna i Mindfulness”. Nieustanie wzbogacam swój warsztat pracy uczestnicząc w różnych szkoleniach i konferencjach edukacyjnych m.in. w warsztatach psychoedukacyjnych dla profesjonalistów pt. „Szkoła dla rodziców i wychowawców”, „Wychowani do szczęścia”, „Jak pracować profilaktycznie z dzieckiem 13-15 lat?”, „Edukacja z pasją – uczeń i nauczyciel w dżungli emocji”. Współprowadziłam autorski projekt – Akademia Dobrego Rodzica – warsztaty rozwijające umiejętności wychowawcze rodziców. Współpracuję z Gdańską Wyższą Szkołą Humanistyczną oraz Wyższą Szkołą Bankową w Gdyni prowadząc warsztaty dla studentów i nauczycieli. W każdym widzę i doceniam jego wyjątkowość. Jestem pełnym optymizmu wulkanem energii!

Natalia Sowińska
Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, pedagogiem, terapeutą pedagogicznym i behawioralnym. Na co dzień spełniam się w pracy z dziećmi. Dbam o to, by każdy podopieczny mógł samodzielnie odkrywać swoją supermoc i wyjątkowość przy wsparciu dorosłego, który wierzy w jego możliwości i zdolności. Każdemu daję prawo do własnego sukcesu, ale i błędu. Szkolenia, które prowadzę opieram na wiedzy zdobytej podczas licznych kursów, warsztatów, konferencji oraz doświadczeniach pracy z dziećmi. Ukończyłam Trening umiejętności interpersonalnych, Warsztat i Trening umiejętności wychowawczych. Brałam udział w projekcie „Komunikacja empatyczna i Mindfulness”. Współprowadziłam autorski projekt – Akademia Dobrego Rodzica – warsztaty rozwijające umiejętności wychowawcze rodziców. Współpracuję z Gdańską Wyższą Szkołą Humanistyczną oraz Wyższą Szkołą Bankową w Gdyni, prowadząc warsztaty dla studentów, nauczycieli.