Szkolenie „Jak dorosły kieruje, tak dziecko wędruje” dedykowane jest rodzicom, nauczycielom, opiekunom dzieci młodszych, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje wychowawcze. Istotą warsztatu będzie wskazanie uczestnikom, że skuteczność wychowania zależy w znacznym stopniu od osoby wychowującego, co oznacza, że aby zmienić zachowanie dziecka należy zacząć zmieniać siebie. Dlatego w czasie szkolenia przedstawimy jakie są efektywne rozwiązania, które można stosować „od zaraz”. Wskażemy drogę, którą można podążać, aby dojść do skutecznych rozwiązań i zaskakujących rezultatów, stawiając nawet małe kroki.

1. Jakie błędy w wychowaniu najczęściej popełniają rodzice? Jak ich unikać?
2. Jakimi wartościami kierować się, aby dziecko podążało właściwą drogą?
3. Jaki jest związek pomiędzy pracą latarnika a rodzicielstwem?
4. Panel dyskusyjny: „Mocne i słabe strony współczesnego rodzicielstwa”.

Czas szkolenia: 4 godziny (4 x 45 minut)

Prowadzące:
Magdalena Łukasiak
Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej, pedagogiem, szkoleniowcem, a przede wszystkim żoną i mamą dwójki wspaniałych synów. Doradca zawodowy w zakresie zarządzania talentami oraz Tutor nauczycieli, liderka Kreatywnej Pedagogiki grupy „Przedsiębiorczy nauczyciel”, pomysłodawczyni i realizatorka projektu w edukacji wczesnoszkolnej „Kreatywne piątki”. Ukończyłam Trening umiejętności interpersonalnych, Trening skutecznego nauczyciela metodą Thomasa Gordona oraz brałam udział w projekcie „Komunikacja empatyczna i Mindfulness”. Nieustanie wzbogacam swój warsztat pracy uczestnicząc w różnych szkoleniach i konferencjach edukacyjnych m.in. w warsztatach psychoedukacyjnych dla profesjonalistów pt. „Szkoła dla rodziców i wychowawców”, „Wychowani do szczęścia”, „Jak pracować profilaktycznie z dzieckiem 13-15 lat?”, „Edukacja z pasją – uczeń i nauczyciel w dżungli emocji”. Współprowadziłam autorski projekt – Akademia Dobrego Rodzica – warsztaty rozwijające umiejętności wychowawcze rodziców. Współpracuję z Gdańską Wyższą Szkołą Humanistyczną oraz Wyższą Szkołą Bankową w Gdyni prowadząc warsztaty dla studentów i nauczycieli. W każdym widzę i doceniam jego wyjątkowość. Jestem pełnym optymizmu wulkanem energii!

Natalia Sowińska
Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, pedagogiem, terapeutą pedagogicznym i behawioralnym. Na co dzień spełniam się w pracy z dziećmi. Dbam o to, by każdy podopieczny mógł samodzielnie odkrywać swoją supermoc i wyjątkowość przy wsparciu dorosłego, który wierzy w jego możliwości i zdolności. Każdemu daję prawo do własnego sukcesu, ale i błędu. Szkolenia, które prowadzę opieram na wiedzy zdobytej podczas licznych kursów, warsztatów, konferencji oraz doświadczeniach pracy z dziećmi. Ukończyłam Trening umiejętności interpersonalnych, Warsztat i Trening umiejętności wychowawczych. Brałam udział w projekcie „Komunikacja empatyczna i Mindfulness”. Współprowadziłam autorski projekt – Akademia Dobrego Rodzica – warsztaty rozwijające umiejętności wychowawcze rodziców. Współpracuję z Gdańską Wyższą Szkołą Humanistyczną oraz Wyższą Szkołą Bankową w Gdyni, prowadząc warsztaty dla studentów, nauczycieli.