Szkolenie „Nauczyciel na start – kompendium wiedzy młodego nauczyciela” dedykowane jest nauczycielom stawiającym pierwsze kroki na ścieżce zawodowej, a także tym, którzy poszukują świeżości w swojej dotychczasowej pracy. Szkolenie to propozycja praktycznych rozwiązań, możliwych do wykorzystania podczas organizowania współpracy z rodzicami, uczniami oraz gronem pedagogicznym podczas roku szkolnego. Niezwykle istotną częścią szkolenia jest zagadnienie budowania relacji w grupie w dobie wszechobecnej dygitalizacji.

1. „Nauczyciel z klasą” – pomocne inspiracje w budowaniu pozytywnych relacji szkolnych.
2. Sprawdzone patenty na zebrania z rodzicami.
3. Sprawdzone rozwiązania na pojawiające się trudności.
4. Klucz do zbudowania klimatu bezpieczeństwa, zaufania i współpracy w grupie.

Czas szkolenia: 4 godziny (4 x 45 minut)

Prowadzące:
Magdalena Łukasiak
Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej, pedagogiem, szkoleniowcem, a przede wszystkim żoną i mamą dwójki wspaniałych synów. Doradca zawodowy w zakresie zarządzania talentami oraz Tutor nauczycieli, liderka Kreatywnej Pedagogiki grupy „Przedsiębiorczy nauczyciel”, pomysłodawczyni i realizatorka projektu w edukacji wczesnoszkolnej „Kreatywne piątki”. Ukończyłam Trening umiejętności interpersonalnych, Trening skutecznego nauczyciela metodą Thomasa Gordona oraz brałam udział w projekcie „Komunikacja empatyczna i Mindfulness”. Nieustanie wzbogacam swój warsztat pracy uczestnicząc w różnych szkoleniach i konferencjach edukacyjnych m.in. w warsztatach psychoedukacyjnych dla profesjonalistów pt. „Szkoła dla rodziców i wychowawców”, „Wychowani do szczęścia”, „Jak pracować profilaktycznie z dzieckiem 13-15 lat?”, „Edukacja z pasją – uczeń i nauczyciel w dżungli emocji”. Współprowadziłam autorski projekt – Akademia Dobrego Rodzica – warsztaty rozwijające umiejętności wychowawcze rodziców. Współpracuję z Gdańską Wyższą Szkołą Humanistyczną oraz Wyższą Szkołą Bankową w Gdyni prowadząc warsztaty dla studentów i nauczycieli. W każdym widzę i doceniam jego wyjątkowość. Jestem pełnym optymizmu wulkanem energii!

Natalia Sowińska
Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, pedagogiem, terapeutą pedagogicznym i behawioralnym. Na co dzień spełniam się w pracy z dziećmi. Dbam o to, by każdy podopieczny mógł samodzielnie odkrywać swoją supermoc i wyjątkowość przy wsparciu dorosłego, który wierzy w jego możliwości i zdolności. Każdemu daję prawo do własnego sukcesu, ale i błędu. Szkolenia, które prowadzę opieram na wiedzy zdobytej podczas licznych kursów, warsztatów, konferencji oraz doświadczeniach pracy z dziećmi. Ukończyłam Trening umiejętności interpersonalnych, Warsztat i Trening umiejętności wychowawczych. Brałam udział w projekcie „Komunikacja empatyczna i Mindfulness”. Współ-prowadziłam autorski projekt – Akademia Dobrego Rodzica – warsztaty rozwijające umiejętności wychowawcze rodziców. Współpracuję z Gdańską Wyższą Szkołą Humanistyczną oraz Wyższą Szkołą Bankową w Gdyni, prowadząc warsztaty dla studentów, nauczycieli.