„Co zasiejesz, to zbierzesz – pierwszy krok do budowania pozytywnych relacji z dzieckiem” to zajęcia pogłębiające świadomość wychowawczą dla rodziców i opiekunów dzieci w wieku 0-10 oraz nauczycieli dzieci młodszych. Podczas szkolenia zaprezentowane zostaną podstawowe zagadnienia komunikacji w rodzinie oraz dotyczące wytyczania granic, przy jednoczesnym uwzględnianiu potrzeb rozwojowych dziecka. Szkolenie składa się również z części warsztatowej, podczas której w bezpiecznych warunkach uczestnicy będą mieli możliwość doświadczenia na własnej skórze „wpływów” wychowawczych. Istotą szkolenia będzie uświadomienie rodzicom/nauczycielom, że skuteczność wychowania zależy w znacznym stopniu od osoby wychowującego. Oznacza to, że aby wywołać zmianę w zachowaniu dziecka należy przyjrzeć się własnym schematom zachowania.

1. Jaki styl wychowania prezentują rodzice XXI w.?
2. Jak wyznaczać dziecku granice przy jednoczesnym dawaniu mu przestrzeni do dokonywania samodzielnych wyborów?
3. Jak mówić o swoich oczekiwaniach i potrzebach?
4. Modele komunikacji w rodzinie.
5. Panel dyskusyjny: “Czy to co robię jest zgodne ze mną? A może wywołuje to mój sprzeciw?”

Czas szkolenia: 4 godziny (4 x 45 minut)

Prowadzące:
Magdalena Łukasiak
Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej, pedagogiem, szkoleniowcem, a przede wszystkim żoną i mamą dwójki wspaniałych synów. Doradca zawodowy w zakresie zarządzania talentami oraz Tutor nauczycieli, liderka Kreatywnej Pedagogiki grupy „Przedsiębiorczy nauczyciel”, pomysłodawczyni i realizatorka projektu w edukacji wczesnoszkolnej „Kreatywne piątki”. Ukończyłam Trening umiejętności interpersonalnych, Trening skutecznego nauczyciela metodą Thomasa Gordona oraz brałam udział w projekcie „Komunikacja empatyczna i Mindfulness”. Nieustanie wzbogacam swój warsztat pracy uczestnicząc w różnych szkoleniach i konferencjach edukacyjnych m.in. w warsztatach psychoedukacyjnych dla profesjonalistów pt. „Szkoła dla rodziców i wychowawców”, „Wychowani do szczęścia”, „Jak pracować profilaktycznie z dzieckiem 13-15 lat?”, „Edukacja z pasją – uczeń i nauczyciel w dżungli emocji”. Współprowadziłam autorski projekt – Akademia Dobrego Rodzica – warsztaty rozwijające umiejętności wychowawcze rodziców. Współpracuję z Gdańską Wyższą Szkołą Humanistyczną oraz Wyższą Szkołą Bankową w Gdyni prowadząc warsztaty dla studentów i nauczycieli. W każdym widzę i doceniam jego wyjątkowość. Jestem pełnym optymizmu wulkanem energii!

Natalia Sowińska
Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, pedagogiem, terapeutą pedagogicznym i behawioralnym. Na co dzień spełniam się w pracy z dziećmi. Dbam o to, by każdy podopieczny mógł samodzielnie odkrywać swoją supermoc i wyjątkowość przy wsparciu dorosłego, który wierzy w jego możliwości i zdolności. Każdemu daję prawo do własnego sukcesu, ale i błędu. Szkolenia, które prowadzę opieram na wiedzy zdobytej podczas licznych kursów, warsztatów, konferencji oraz doświadczeniach pracy z dziećmi. Ukończyłam Trening umiejętności interpersonalnych, Warsztat i Trening umiejętności wychowawczych. Brałam udział w projekcie „Komunikacja empatyczna i Mindfulness”. Współprowadziłam autorski projekt – Akademia Dobrego Rodzica – warsztaty rozwijające umiejętności wychowawcze rodziców. Współpracuję z Gdańską Wyższą Szkołą Humanistyczną oraz Wyższą Szkołą Bankową w Gdyni, prowadząc warsztaty dla studentów, nauczycieli.