Jednoosobowa działalność gospodarcza jest z pewnością dużym wyzwaniem dla każdego, kto planuje uwolnić się od pracy na etacie. Niezależność jaką ona daje okupiona jest wysokim ryzykiem, wymaga wykazania się odwagą przy podejmowaniu strategicznych decyzji. Już na wstępie przedsiębiorca musi wykazać się wiedzą z zakresu opodatkowania dochodów, finansowania przedsięwzięcia, jak i tworzenia zaplecza dla własnej firmy. O tym jak założyć jednoosobową działalność gospodarczą, jak i gdzie skorzystać z dotacji celowych oraz jak sobie radzić z najczęstszymi zagrożeniami dowiesz się na naszym szkoleniu. Zapraszamy!

1. Pomysł na firmę – od pasji do biznesu
2. Biznes Plan – diabeł tkwi w szczegółach
3. Rejestr działalności gospodarczej
4. Formy opodatkowania
5. Rachunkowość
6. Rozliczenie podatku VAT
7. Ubezpieczenia
8. Odliczenia i ulgi podatkowe
9. Roczne zeznanie podatkowe

Czas szkolenia: blok 5 dni po 8 godzin (każdy dzień 8 x 45 minut)

Prowadząca:
Agnieszka Brzeska
Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku na kierunku Finanse i bankowość. Przez ostatnie lata byłam koordynatorem projektów unijnych oraz szkoleniowcem. Doświadczenie to rozbudziło we mnie chęć poszerzenia wiedzy dot. rozwoju osobistego i skłoniło do ukończenia studiów podyplomowych z Doradztwa Zawodowego i Zarządzania Talentami. Przez wiele lat pracy w finansach, gromadziłam wiedzę i doświadczenie, którym teraz chcę się dzielić z innymi. Swoją pracą chcę wspierać ludzi przedsiębiorczych w ich rozwoju zawodowym oraz osobistym. Specjalizuję się w szkoleniach z zakresu finansów: ABC Przedsiębiorczości, Prawo pracy, BHP, Networking, Indywidualne doradztwo w zakresie tworzenia biznesplanu, Metody poszukiwania pracy-jak skutecznie poruszać się po rynku pracy, Budżet domowy, Gospodarstwo domowe – porządek i higiena w gospodarstwie domowym, Zarządzanie czasem. Moje motto: ,, Dobrze jest ludziom pomagać, a jeszcze lepiej uczyć ich jak mają pomagać sami sobie’’ George Orwell.