Piękno zaczyna się  w momencie, w którym decydujesz się być sobą

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

 

Witaj kochana babeczko! Dzisiaj tak przewrotnie. Na pewno nie raz słyszałaś nazwisko Chanel, prawda? Nie, nie będzie to artykuł o modzie. To będzie kilka słów napisanych od serca w temacie tego, co nas motywuje do działania, co sprawia, ze patrząc w lustro mówimy: „Witaj moja droga! Uśmiechnij się, popraw koronę i zasuwaj”… i zasuwamy. By spełnić swoje marzenia, by osiągnąć cele, by być z siebie zadowolonymi. Czy zawsze się udaje? Bądźmy realistkami, my też się potykamy, jak każda z nas 😉. Ale przemierzyłyśmy już kilka ważnych w naszym życiu ścieżek i jedno możemy powiedzieć na pewno. Warto się starać! Warto próbować! Warto być w tym sobą! Swoją jedyną i niepowtarzalną wersją.

Czego zatem można nauczyć się od wspomnianej Coco Chanel? Bo czegoś na pewno 😉. Była kobietą kontrowersyjną, ale i niezwykle inspirującą w działaniu. Pomimo, że początkowo życie jej nie oszczędzało i nie miała łatwego dzieciństwa, postanowiła, że wypełni je odwaga i spełnienie marzeń. Stawiała sobie bardzo wysoko cele… i osiągała je. I jak każdy popełniała błędy. Błędy, z których wyciągała cenne lekcje. Powiedziała jedną z najważniejszych naszym zdaniem życiowych sentencji: „Piękno zaczyna się w momencie, w którym decydujesz się być sobą”. I to zdanie stało się dla nas inspiracją do napisania tego artykułu i e-booka, który w ciągu kilku najbliższych dni pojawi się w sprzedaży (szczerze mówiąc, nie możemy się już doczekać 😊).

 

 

Czy Ty też potrafisz poczuć prawdziwą moc jej słów? Z każdej strony bombardują nas motywacyjne teksty, piękne cytaty i ludzie sukcesu. Żyjemy w olbrzymiej gonitwie, otoczeni wielkimi wymaganiami świata. Ale czy nie gubimy w tym siebie? Czy nie zapominamy o własnej wartości? Czy mamy aż tak dużą samoświadomość, by wiedzieć, co dla nas najlepsze i kim jesteśmy? Nie jest to proste… Dlatego na dobry początek radzimy Ci, abyś przypomniała sobie, że jesteś unikatowa! I nie dlatego, że tak mówimy. Po prostu jesteś. To fakt! Nie ma dwóch takich samych połówek jabłka. I Ty też jesteś jedyna w swoim rodzaju. Niech ta myśl w Tobie pracuje. Niech przyświeca Ci przynajmniej do końca artykułu. A co dalej, postanowisz sama 😊 Dla ułatwienia chciałybyśmy Ci dzisiaj przedstawić nasz mały dekalog pozwalający na docenienie siebie – został opracowany na podstawie złotych myśli Coco Chanel. Weź głęboki wdech i spróbuj odnieść każdy z punktów do swojej sytuacji. Do samej siebie 🙂

 

1. Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.

2. Jeśli jesteś smutna, nałóż więcej szminki i atakuj.

3. Moda przemija, styl pozostaje.

4. Utrzymuj wysokimi swoje obcasy, swoją głowę i swoje wartości.

5. Aktem największej odwagi wciąż pozostaje samodzielnie myśleć. Głośno.

6. Piękno zaczyna się w chwili, kiedy decydujemy się być sobą.

7. Troskę o piękność trzeba rozpoczynać z serca i duszy, inaczej żadna kosmetyka nie pomoże.

8. Najlepsze rzeczy w życiu są za darmo. Drugie w kolejności są bardzo drogie 😉

9. Kobieta powinna posiadać dwie rzeczy: klasę i bajeczny urok.

10. Najlepszy kolor na świecie to taki, który dobrze na Tobie wygląda.

 

Czy czujesz się choć trochę zainspirowana? A może masz inne zasady, które wzmacniają w Tobie siłę do walki i docenienie, ze jesteś właśnie tym, kim jesteś?  Pomagają ładować osobisty power bank. Chętnie dowiemy się więcej 😀 Na pewno jednak nie wystarczy zapisanie sobie nad łóżkiem takich złotych rad. Trzeba zajrzeć do własnego serca, zebrać myśli i tak po ludzku zrozumieć po co to wszystko. I dlaczego miałabyś zdecydować się na bycie „tylko” sobą. Cały ambaras tkwi w tym, że zmiany nie są złe, chodzi o to, że powinnaś ich dokonywać nie dlatego, żeby się zmienić, a dlatego by docenić kim jesteś i stać się swoją najlepszą wersją! Przestać porównywać się do innych, zwrócić uwagę na swoje zasoby, na mocne strony i talenty, pracować nad nimi, aż Twoje życie i poczucie wartości nabierze nowego wymiaru. Może pomoże Ci obserwowanie osób, które osiągnęły już cel, do którego obecnie zmierzasz. Nie ma w tym nic złego. To super mieć swojego mentora, przykład, osobę, do której możesz, ale nie musisz (słowo klucz) odnieść swoje dokonania. Najtrafniej zobrazowała to Agnieszka Maciąg, mówiąc: “Nie jestem osobą, która zazdrości, jestem osobą która się inspiruje. Jeżeli ktoś napisał książkę, a ja czuję ukłucie w sercu to jest dla mnie znak, że ja też muszę zabrać się do pracy. Jeżeli ktoś ma coś, do czego moje serce się wyrywa, to znaczy, że jest to moja potrzeba, ale też mój potencjał. Skoro to jest moja potrzeba, to jest też moja możliwość”.

 

 

Właśnie – MOŻLIWOŚĆ. Naprawdę możesz wiele. Po prostu się zainspiruj! Pięknem wokół, wspaniałymi ludźmi, swoimi własnymi marzeniami. Masz wybór. To pewne. Powinnaś zdecydować się na podjęcie takiego wyzwania, które kiełkuje w Twoim sercu. Nie znalazło się tam bez przyczyny 😉. Bądź odważna, dzielna, oczekuj nieznanego. Jedyne co może Cię ograniczyć to Twoje własne myśli. A wiadomo, że gdy w sercu zapłonie płomień, to można wejść nawet na Mount Everest. Z pewnością, przytrafiła Ci się choć jedna sytuacja w życiu, w której chciałaś osiągnąć cel tak bardzo, że wskrzesiłaś ten ogień. To oznacza, że możesz ponownie.

 

Od czego zatem zacząć?

Od postanowienia, że odkryjesz samą siebie – na nowo! A może pierwszy raz? 😊 Masz więcej siły niż Ci się zdaje i jesteś bardziej niesamowita niż możesz to sobie wyobrazić. Szacunek, miłość i zrozumienie – takie prezenty powinnaś sobie ofiarować na dobry początek. Wiara we własne możliwości może uskrzydlać. I bliscy ludzie, którzy nie pozwolą Ci upaść. Oni widzą czasami więcej niż Ty sama, bo patrzą na Ciebie sercem, dostrzegając potencjał, o którym Ty zapominasz. No dobrze – o którym każda z nas zapomina 😉 Zatem doceń siebie! To co robisz każdego dnia. Zadbaj o wewnętrzny spokój i poczucie wartości. Nie jest to łatwe, ale możliwe. Należy znaleźć najlepszy sposób, a tego możesz dokonać tylko Ty sama. Metodą prób i błędów. Tak, błędów. Bo błędy kształtują, są lekcjami, doświadczeniami. Ewentualna porażka jest porażką. Ona, nie Ty! A może po prostu wspomnianą nauką? Punkt spojrzenia zależy, od punktu siedzenia. Musiał to powiedzieć ktoś bardzo mądry 😉 Więc nagradzaj się! Za każdą podjętą próbę. Nie efekt. Nawet nie zauważysz, kiedy zaczniesz  wyglądać wyzwań z niecierpliwością. Może ulubiony deser, bądź spacer po ulubionym parku? Albo najnowszy kolor szminki 😉 Drobne, ogromne rzeczy. Docenianie siebie! To najpiękniejsze co możesz dla siebie zrobić. Jeśli jednak to nadal Cię nie przekonuje, to może zastanów się, co powiedziałabyś innej kobiecie w sytuacji, jak Twoja? Gdybyś ją teraz spotkała na swojej drodze. Jakbyś ją zmotywowała? Pokazała, że warto… Bo wierzymy, że ten aspekt dostrzegasz z pewnością. Takie zobrazowanie często pomaga. Wyjście na chwilkę z własnej skóry i spojrzenie z dystansem, pełne ludzkiej wrażliwości. Ona należy się również Tobie samej.

Wszystko jednak sprowadza się do podjęcia decyzji. Do pierwszego kroku. Wówczas życie możemy podzielić na „przed” i „po”. Przełomowa chwila. Warto zmierzać do czegoś, co sprawi, że będziesz prawdziwie szczęśliwa. I mieć tego świadomość. To nie ma być presja. To ma być podróż przepełniona niepewnością i odkrywaniem siebie. Tego co w duszy gra. Tego jaka jesteś naprawdę. To powolne stawanie w prawdzie, które uwalnia. Potrzeba Ci jednak jednej ważnej rzeczy: świadomości, że możesz ten krok zrobić teraz. Tu i teraz. Nie czekaj na moment, w którym będziesz gotowa. Bo jak chciałabyś go rozpoznać? Zawsze będzie coś, co chciałabyś jeszcze poprawić – w zależności od sytuacji, w  której się znajdujesz. Będziesz potrzebować nowego samochodu, świetnej kiecki, umiejętności szydełkowania, bądź miana poligloty 😉 Tylko czy na pewno? Nie chodzi o to, by przestać się doskonalić. Doskonalenie to piękna rzecz. Należy stawiać sobie poprzeczkę coraz wyżej (na realnej wysokości 😉), ale tylko po to, by być najlepszą wersją siebie. Nie po to by dorównać do ideału, do jakiegoś kanonu. Powinnaś zatem wprowadzić się w stan gotowości samoistnie. Znaleźć odpowiednią, pozytywną motywację. Wystarczy najważniejsza z najważniejszych – „mam jedno życie i chce je przeżyć z uśmiechem na buzi”. Zrób wszystko by było wyjątkowe. Nie wyłącznie stresujące. I nie odkładaj siebie na później. Decyzja to ten pierwszy krok, w którym zdecydujesz się na działanie, pomimo obaw, które każda z nas w sobie nosi. Każda inne, ale jednak. To naturalna rzecz, która będzie nam zawsze towarzyszyć. Ale im częściej będziesz wychodzić ze strefy komfortu, tym więcej radości i satysfakcji będziesz osiągać z własnego życia. Z podejmowania prób. Z wiary we własne możliwości. Z walki ze słabościami. To również daje siłę. Czy jest proste? Dominika Dworak, pisarka, podsumowuje to pięknie słowami:

 

„Trzeba wielkiej odwagi, aby żyć w zgodzie ze sobą. 
Trzeba wielkiej siły, aby walczyć o siebie.
Trzeba odważnego serca, aby iść własną drogą.
Trzeba niezłomnej wiary, aby się nie poddać.”

 

 

Jak mogłybyśmy się z tym nie zgodzić. Na początek jednak wystarczy, że uświadomisz sobie dwie rzeczy – że każdą odpowiedź nosisz w swoim sercu oraz że jesteś wystarczająca. Słowo klucz. WYSTARCZAJĄCA! Czy to nie cudowna wiadomość? Prawdziwe szczęście czeka za rogiem. Życie w zgodzie z samą sobą. Rozwinięcie skrzydeł.

Te przemyślenia, a także tytułowe słowa Coco Chanel stały się dla nas źródłem ogromnej inspiracji do napisania e-booka kierowanego do każdej z nas. Do pań, kobiet, babeczek – w zależności jak lubisz się nazywać 😉. To materiał, który opisujemy na bazie tego co i nam nie jest obce. Z punktu widzenia przyjaciółki, nie eksperta. To jak wirtualna kawka, na której będziemy chciały pokazać Ci, jak zajrzeć w głąb siebie i zmotywować się do działania. Dlatego już dzisiaj, przed premierą, korzystając z okazji, że możemy wskazać Ci, jak istotne jest docenienie siebie samej, zapraszamy Cię do przeczytania naszego e-booka pt. „Zostań… SOBĄ!”. Pojawi się już wkrótce 😊

Na koniec chcemy podziękować za Twój czas. Mamy nadzieję, że był wartościowy, dlatego uprzejmie prosimy o:

  • zostawienie swojego komentarza, łapki, abyśmy wiedziały, że nie piszemy „do szuflady”, że będziesz chciała do nas wpadać, że to co proponujemy jest Tobie również bliskie,
  • odwiedzenie nas na Instagramie i Facebooku, aby poznawać nas i naszą pracę jeszcze bliżej,
  • podanie dalej, aby inne osoby dowiedziały się o tym, co Ciebie poruszyło, zastanowiło, zaskoczyło czy wzbogaciło i również miały szansę z tego skorzystać.

Z uściskami i życzeniami cudownego dnia,

 

Anna Kaczmarska
inżynier materiałowy, doradca zawodowy, współautorka dwóch książek, właścicielka firmy Rozwiń skrzydła
Życiowe motto: “Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć” Coco Chanel

 

 

 

 

 

Agnieszka Rocławska-Majewska

pedagog społeczny, doradca zawodowy, współautorka dwóch książek dotyczących rozwoju duchowego i osobistego
Życiowe motto: “Zbyt wielu ludzi przecenia to, kim nie jest i nie docenia tego, kim jest” Malcolm S. Forbes

w ramach projektu Inspiracja jest kobietą! 😊

Komentarze z Facebook

Dodaj opinię poprzez Facebook