Komentarze z Facebook

Zaangażowanie obu stron w proces odchudzania

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Witajcie! 🙂 Do napisania tego artykułu zainspirowała mnie książka pt. „Psychika i ciało”. Dotyka ona tematu psychosomatyki. Jest to dziedzina, która zajmuje się wpływem naszej psychiki na ciało, nasze zdrowie fizyczne i na odwrót – czyli jak nasze samopoczucie, odczuwanie bólu, choroby mogą wpływać na nasze nastroje i cechy charakteru. Szalenie mnie to interesuje.

Czytaj dalej

DoWolność w zabawie

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Zabawa swobodna to taka, którą inicjuje dziecko, zgodnie ze swoimi aktualnymi zainteresowaniami, potrzebami. Podczas aktywności jaką jest zabawa, dziecko poznaje siebie, swoje możliwości, mocne strony, odkrywa to, co jest jeszcze poza jego umiejętnościami. Zdobywa również wiedzę potrzebną w codziennym życiu.

Czytaj dalej

Jak poprawić relację z pracą?

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Weekend – słodkie lenistwo, czas w domu z rodziną, kotem, psem, telewizorem, gazetą, czy jak kto lubi… Zbliża się niedziela wieczór i wiesz, że jutro rano trzeba iść do pracy. W głowie kotłują się już myśli, co jest do zrobienia, że trzeba wcześniej wstać, pojawia się niechęć i zmęczenie. Można mieć podejście, jak w tytule kultowego serialu „Nie lubię poniedziałków”, szczególnie jeżeli wkrada się rutyna, powtarzalność. Tylko, jak długo dasz tak radę?

Czytaj dalej

Jak uniknąć efektu jo-jo?

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Schudłaś. Wyglądasz super! 🙂 Czujesz się lekko, świeżo i komfortowo, zbierasz komplementy na każdym kroku. Ubrania, które przez ostatnie lata wisiały w szafie nagle dostały drugie życie, przeglądasz się z dumą w lustrze. No w końcu 20kg mniej to nie byle co, przecież to 4 rozmiary w dół!!

Czytaj dalej

Przygotowanie do adaptacji… i drogi

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Początek roku szkolnego to dla wielu czas rewolucyjny. Podobnie jak przełom sylwestrowej nocy, z końcem sierpnia nasze nawyki mają się zmienić, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Mamy być „zorganizowani i poważni, uczesani i przezorni”, jak Kazik w znanej wszystkim piosence.

Czytaj dalej

Obowiązki kontra potrzeby

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Kawusia/herbatka zaparzona? Chęci do poszukiwania odpowiedzi na nurtujące pytania  dotyczące… siebie samej są? No to lecimy! Dziś porozmawiamy o potrzebach. Może teraz przed oczami widzisz znaną piramidę Maslowa, choć on sam nie przedstawił ich w tej formie graficznej, a może zastanawiasz się: „Potrzeby? Nie wiem, nie znam się, zarobiona jestem” i… biegniesz dalej porwana przez świat.

Czytaj dalej

O ograniczających przekonaniach

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Przekonania to wnioski, jakie wyciągamy na podstawie swoich doświadczeń, czyli tego, co nas  spotkało w życiu. Każdy ma unikalny zestaw przekonań, który może ograniczać lub wzmacniać myślenie i sposób działania. Ograniczające przekonania są szkodliwe, ponieważ hamują nasz wzrost i uniemożliwiają osiągnięcie sukcesu.  

Czytaj dalej

Hierarchia wartości a sztuka wyboru

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Pośpiech i nadmiar obowiązków stwarzają w życiu sytuacje, w których zapominamy, co jest dla nas najważniejsze. W ferworze dnia i tygodnia nasze życie krąży wokół pracy, domu, codziennych sprawunków i tak naprawdę, kiedy chcemy zadbać o siebie to okazuje się, że doba jest za krótka. A na przestrzeni miesięcy pojawia się żal, bo przecież uwielbiam taniec, a nie pamiętam, kiedy tańczyłam, mam przyjaciół, z którymi nie widziałam się od dawna, na szafce leży książka, którą wypożyczyłam i nie miałam możliwości do niej zajrzeć, bo zbyt szybko zasypiam.

Czytaj dalej

Bariery związane ze zmianą stylu życia. Jak sobie z nimi radzić?

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Czasem jest tak, że założysz sobie pewien cel np. redukcja wagi lub konkretna poprawa kondycji i wiesz, że musisz podjąć ku temu pewne kroki, ale jednak zwlekasz z tym dzień po dniu, tydzień po tygodniu… Niby bardzo Ci zależy, ale nie podejmujesz żadnego działania, tak jakbyś bała się, że Cię coś poparzy 😉 Z czego to wynika? Dlaczego nie idziemy w stronę celu od razu, jak tylko pojawi się pragnienie jego osiągnięcia?

Czytaj dalej

Po co nam porażki

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

W kulturze rywalizacji i sukcesu nie ma miejsca na porażkę. Ten, kto ma lepsze rezultaty jest ważniejszy. Wynosimy to ze szkoły już od najmłodszych lat. Tymczasem porażka jest naturalnym elementem procesu uczenia się. Gdy byliśmy małymi dziećmi, zanim opanowaliśmy umiejętność samodzielnego chodzenia – upadki były naszą codziennością.

Czytaj dalej

Cierpliwość i wytrwałość jako sposób na sukces

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Cierpliwości uczymy się całe życie. Jako dzieci czekamy na weekend, wakacje czy urodziny. Chcemy szybko coś dostać bez względu na to czy to jest smakołyk, lalka lub miś czy też dobra ocena w szkole. Najlepiej bez żadnego wysiłku. Zabawki, przedmioty, ubrania są bardzo dostępne. Reklamy prześcigają się w udoskonalaniu produktów, które pojawiają się na sklepowych półkach.

Czytaj dalej

Droga do celu

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Cześć, dziś chcę troszkę napisać o procesie zmiany w aspekcie filozoficznym 🙂 Na początek chcę Cię zapytać, jakie masz marzenia, cele, postanowienia na najbliższy czas? Co Ci chodzi po głowie? Zmiana pracy, studia, nowe kwalifikacje, remont mieszkania, zmiana sylwetki, zbudowanie siły i kondycji, pokonanie choroby…?

Czytaj dalej

Złość piękności szkodzi, czyli o tłumieniu trudnych emocji

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Złość, smutek, strach, wstręt. O czym myślisz, gdy słyszysz te słowa? Co się pojawia? Bardzo często automatycznie zaczynamy wartościować emocje, nazywać te wymienione złymi, a radość, satysfakcję, dobrymi. Skąd się to bierze, skoro świadomość, że NIE ma złych emocji tylko trudne do przeżycia, jest coraz większa i powszechniejsza?

Czytaj dalej

O poszanowaniu granic

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Słownik języka polskiego podaje kilka znaczeń słowa granica. Do mnie przemawiają szczególnie dwie definicje:

1. „linia zamykająca lub oddzielająca pewien określony obszar”
2. „kres możliwości fizycznych lub psychicznych człowieka”.

W pierwszym znaczeniu granica to obszar, który sami „zakreślamy” i w którym czujemy się bezpiecznie. W drugim – granicą jest to, co możemy znieść lub wytrzymać fizycznie lub psychicznie. To limit, ponad który nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować.

Czytaj dalej

Związki dobrostanu ze zdrowiem

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Wydaje się oczywiste, że każdy człowiek chce być zdrowy. Zdrowie, jako kluczowa wartość jednostki pojawiało się już w przeszłości w tekstach wybitnych poetów: „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz” – pisał Jan Kochanowski w jednej ze swoich fraszek. Natomiast ostatnimi czasy odnoszę wrażenie, że wartość ta nabrała szczególnego znaczenia. Zatem zaintrygowało mnie, czy nasz dobrostan wpływa na zdrowie, czy będąc zdrowym po prostu jesteśmy szczęśliwi. Szukając odpowiedzi u osób znacznie mądrzejszych ode mnie odkryłam, że na pewno jedno z drugim ma związek.

Czytaj dalej

Emocje – zazdrość

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

W dzisiejszym artykule chciałabym kontynuować temat emocji, a konkretnie tych mniej przyjemnych. Aby być w swoim życiu świadomym i autentycznym warto pochylić się nad swoimi uczuciami i umieć je nazwać oraz przeżywać. Zazdrość jest emocją ukrytą i niejasną. Często ujawnia się w postaci gniewu czy zawiści.

Czytaj dalej

Metoda małych kroków w zmienianiu nawyków

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Witam Was ponownie 😊 Dziś chcę napisać o naszych wielkich planach, noworocznych postanowieniach, cudownych wizjach wielkiej przemiany, rewolucjach w żywieniu itp. Im bardziej fantastycznie układa się to w naszej wyobraźni tym jakoś ciężej się do tego zabrać. Okazuje się, że sami sobie rzucamy kłody pod nogi stawiając wygórowane oczekiwania, widmo reżimu i silnej dyscypliny. A co za tym idzie, jeszcze zanim zaczniemy już pojawia się strach i zniechęcenie. Strach, że będzie bolało, że będzie niewygodnie, że nie damy rady oraz chęć odpuszczenia, bo kojarzymy to z wysiłkiem ponad nasze siły.

Czytaj dalej

Potrzebujesz zmian i nie wiesz od czego zacząć? Zacznij od inspiracji!

Podaj mi proszę swojego maila, a prześlę Ci za chwilę darmowy poradnik pełen dobrej energii, uśmiechu i motywacji do działania 😊

error

Podoba się? Pochwal się nami!

Facebook
LinkedIn
error: Treść jest chroniona prawami autorskimi !!