Komentarze z Facebook

Jak osiągnąć szczęście i równowagę?

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Drogie Dziewczyny, Panie – Kobiety 😊

Dzisiaj będzie kilka słów o szczęściu. Temacie niezwykle ważnym, zwłaszcza w ostatnim czasie. To element życia każdego człowieka. Daje nam poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Pozwala zaspokoić nasze podstawowe potrzeby. Dostarcza również energię do działania. Wiem jednak, że nie każda z nas go doświadcza. A osiągnięcie szczęścia, choć brzmi bardzo przyjemnie, wiąże się z ciężką pracą. Jak zatem poczuć je w pełni? Czy droga po życiową radość należy do łatwych? Co zrobić, by budzić się z uśmiechem? I czy istnieje jakaś złota recepta?

Czytaj dalej

Emocje nieprzyjemne – złość

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Pojawiające się w nas emocje przybierają różne formy. Najprzyjemniejsze, takie jak radość, zadowolenie czy satysfakcja to uczucia chciane i pożądane. Lubimy mieć dobry dzień, uśmiechać się do ludzi, fajnie jest kiedy wszystko wychodzi. Chcemy być doceniani przez bliskich czy współpracowników. Daje nam to energię i chęć do działania. Niestety w naszej rzeczywistości pojawiają się także emocje mniej przyjemne, jak złość, zazdrość czy też smutek.

Czytaj dalej

Dlaczego nie chudnę, mimo że pracuję fizycznie?

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Jako konsultantka żywieniowa współpracuję na co dzień z cudownymi osobami (kocham swoją pracę 🙂 ). Wspieram ich w dążeniu do celów, które sobie wyznaczyli, w pokonywaniu barier, w podtrzymywaniu motywacji. Kieruję ich procesem odchudzania od początku do końca. Każda z tych osób jest inna, ciekawa, ma swoją historię, swój styl, inną pasję i zawód. A także tryb pracy.

Czytaj dalej

Strefa komfortu – mentalna pułapka

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Witaj Kochana!

„Uwierz, że potrafisz, a już będziesz w połowie drogi do celu”. To słowa, które możesz kojarzyć z Theodorem Rooseveltem (polityk, prezydent USA, laureat Pokojowej Nagrody Nobla), ale zapewne mogłabyś odnieść je w wielu sytuacjach do własnego życia. To taki mobilizator, który zapewnia Cię, że warto podjąć wyzwanie. Docenić siebie, aby osiągnąć szczęście. Potrzebna jednak jest wiara w to, że cel możesz w ogóle urzeczywistnić.

Czytaj dalej

Od biegania do pisania – o znaczeniu rozwoju fizycznego u dzieci

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

„Ruch jest życiem – życie jest ruchem” Alfred Senger

Wychowanie, to długotrwały i skomplikowany proces, na którego przebieg ma wpływ wiele czynników, które wzajemnie się warunkują, działają w różnych powiązaniach i współzależnościach. Osobami wiodącymi i kierującymi tym procesem są przede wszystkim rodzice, następnie wychowawcy i nauczyciele.

Czytaj dalej

15 błędów lidera

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Czy lider to osoba idealna, pozbawiona wad? Z pewnością nie. Lider jest osobą, która podjęła decyzję, że chce przewodzić innym, pomimo swoich słabości i dzielić się tym, co w nim/niej najlepsze i bierze za to odpowiedzialność. Sukces lidera zależy od samoświadomości, akceptacji siebie i innych oraz nieustannej pracy nad sobą. To oczywiście nie oznacza, że nie będzie błędów i upadków.

Czytaj dalej

Lepsze dzisiaj, czyli o zadowoleniu z życia

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

W ostatnim czasie od wielu osób słyszałam w rozmowie hasła typu: „żeby ten rok wreszcie się skończył”, „na szczęście już za chwilę minie ten straszny rok”, „byle dotrwać do nowego roku” itp. Zastanawiałam się, jaki jest tego dokładny powód? Dlaczego tak się dzieje? W tych rozważaniach starałam się pójść dalej, poza obecnie panującą sytuację w kraju czy na świecie… 

Czytaj dalej

 Jak skutecznie określać swoje cele

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Nowy Rok kusi nowymi postanowieniami, pomysłami i celami do osiągnięcia. Niezależnie od tego w jakim miejscu życia się znajdujemy, pojawia się pragnienie czegoś więcej. Dlatego chciałabym przedstawić kilka narzędzi, które mogą Ci pomóc zapisać kolejne kartki nowego kalendarza i krok po kroku uzmysłowić sobie czego potrzebujesz, a może nawet pragniesz i jak to osiągnąć.

Czytaj dalej

Co mogę mieć z diety oprócz utraty kilogramów?

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

A gdyby zacząć się zdrowo odżywiać nie tylko po to, żeby schudnąć? Nie żeby mieć mniejszy brzuch, szczuplejsze uda? Nie żeby ubierać się w mniejsze ubrania? Tylko z innego względu, zupełnie nie związanego z wyglądem… Czy mogłabyś zmienić nawyki żywieniowe, gdyby powiedziano Ci, że dzięki temu będziesz się częściej uśmiechać, będziesz milsza, będziesz miała większą odporność i ładniejszą cerę, poprawisz swoją koncentrację, sprawność i mobilność, będziesz lepiej sypiać oraz mniej odczuwać zmęczenie itp. Itd.?

Czytaj dalej

Satysfakcja z życia w sytuacji COVID-19

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Nie wiem, jak Wy, ale ja ostatnimi czasy często zastanawiałam się, jak to jest, że w obecnie panującej w kraju (i nie tylko) sytuacji związanej z pandemią, jedne osoby radzą sobie lepiej, a inne trochę gorzej. Intrygowało mnie to do tego stopnia, że wraz z dwoma zespołami badawczymi zrealizowałam w tym zakresie badania. Ponieważ niesamowicie mnie podbudowały wyniki, pomyślałam, że z chęcią się z Wami tym podzielę.

Czytaj dalej

Godność i odpowiedzialność czy posłuszeństwo? – wyzwania rodzicielstwa

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

We współczesnej literaturze jest mnóstwo pozycji związanych z poradnictwem dla rodziców. Od poczęcia, aż po dorosłość naszych latorośli możemy czerpać inspirację i wiedzę od psychologów, pedagogów, specjalistów parentingowych, celebrytów. Znany nam, współczesnym dorosłym model wychowania oparty na zależności, uległości, może strachu, odchodzi na boczny tor. 

Czytaj dalej

Po co liderowi empatia?

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Empatia to umiejętność wczuwania się w stan wewnętrzny drugiej osoby i spojrzenia na daną  sytuację z jej perspektywy, czyli przysłowiowe „wejście w buty” drugiego człowieka. O empatii mówimy często w kontekście relacji rodzinnych, więzi z partnerami i dziećmi, czy relacji z przyjaciółmi. 

Czytaj dalej

Piękno orchidei – czyli o blaskach i cieniach wysokiej wrażliwości

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Od kiedy pamiętam zawsze z łatwością wchodziłam w rolę powiernika. Wracając myślami do czasów szkoły podstawowej, czy gimnazjum przypominam sobie wiele „głębokich rozmów” o życiu i o rzeczach, które na tamten moment stanowiły przeszkodę nie do pokonania. Moje koleżanki opowiadały mi o swoich sytuacjach domowych, problemach sercowych oczekując rady czy pocieszenia, a ja cierpliwie słuchałam i zawsze starałam się znaleźć jakieś rozwiązanie. No właśnie.

Czytaj dalej

Aranżacja wnętrza, jako metafora poczucia własnej wartości

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Witaj Kochana!

Niedawno pojawiła się nasza najnowsza publikacja. E-book „Zostań… SOBĄ!”. Została napisana ze szczególną dedykacją dla nas, kobiet. Już trochę o niej wspominałyśmy w poprzednich wpisach, przybliżając krótki opis, okładkę czy kilka zdjęć z jej wnętrza. Jednak książka to nie tylko przestrzeń pomiędzy słowami, choćby była najbardziej urzekająca, ale przede wszystkim jej treść. Czasem jeden przeczytany rozdział, a czasem nawet jedno zdanie może zapoczątkować pierwszy krok do podjęcia decyzji o zmianie.

Czytaj dalej

Umiejętność słuchania jako klucz do budowania relacji

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Aktywne słuchanie jest bardzo cenną umiejętnością w wielu dziedzinach zarówno życia prywatnego, jak i zawodowego. Są takie profesje, jak chociażby psycholog, terapeuta czy lekarz, dla których ta umiejętność jest kluczowa. Patrząc także na zawody związane z bezpośrednią obsługą klienta, dostrzegamy, że umiejętność słuchania odgrywa znaczącą rolę i wpływa na odgadywanie potrzeb klienta, a tym samym na sukcesy np. sprzedażowe. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ zwiększa się nasza koncentracja na drugiej osobie.

Czytaj dalej

Skutki siedzącego trybu życia

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Czy są dziś z nami pracownicy biurowi, urzędnicy, naukowcy, kierowcy, informatycy, dentyści, recepcjoniści oraz inne osoby, które siedzą średnio 6 godzin dziennie w pracy, a potem również wieczorem przed telewizorem? Czy są z nami kobiety, które pomimo siedzenia w jednej pozycji przez większość czasu swojej pracy czują się wieczorem zmęczone? Czują się tak wyczerpane, że pomysł gimnastyki w domowym zaciszu wydaje im się totalnym absurdem.

Czytaj dalej

Jak przygotować się do przyszłości

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Spokojnie, choć naszą obecną rzeczywistość zdominował jeden temat i nie zamierzamy go wypierać, ten artykuł nie będzie jednak o nim 😉 Bowiem istnieje całe mnóstwo czynników, które powodują, że zerkanie w przyszłość może powodować znaczne lęki. I choć możesz teraz pomyśleć: „Chwilunia, a co z tym podejściem, które mówi, że nie należy się skupiać na przeszłości, czy przyszłości, ale żyć tu i teraz, czerpiąc garściami co się da?” Oczywiście zgadzamy się, że uważność jest nie do przecenienia. Jednak jedno drugiego nie wyklucza 😊

Czytaj dalej

Odwaga bycia wrażliwym

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Po co Liderowi wrażliwość? Przecież dzisiaj, gdy liczy się sukces, osiąganie coraz lepszych rezultatów i utrzymanie silnej pozycji w firmie, bycie wrażliwym jest przeszkodą w realizacji celów, a nie zaletą.  Czy jednak organizacje i firmy nie potrzebują obecnie ludzi odważnych, prawdziwych, którzy nie boją się żyć zgodnie ze swoimi wartościami, zamiast zaspokajać potrzeby innych? 

Czytaj dalej

Mój sukces, moją decyzją

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Na wstępie chciałabym Cię poprosić, żebyś poświęciła chwilę i zastanowiła się czym dla Ciebie jest sukces, co oznacza, z czym Ci się kojarzy? Kim są dla Ciebie ludzie sukcesu i o jakich osobach konkretnie pomyślałaś?

Czytaj dalej

Potrzebujesz zmian i nie wiesz od czego zacząć? Zacznij od inspiracji!

Podaj mi proszę swojego maila, a prześlę Ci za chwilę darmowy e-book pełen dobrej energii, uśmiechu i motywacji do działania 😊

error

Podoba się? Pochwal się nami!

Facebook
LinkedIn
error: Treść jest chroniona prawami autorskimi !!