Komentarze z Facebook

Ekspresem do świadomego wychowywania

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Szkolenie „Ekspresem do świadomego wychowywania” dedykowane jest rodzicom dzieci do 10 roku życia, którzy poszukują wskazówek wychowawczych. Składa się z 8 podstawowych zagadnień związanych z wychowaniem oraz budowaniem trwałych i mocnych relacji rodzinnych. Skierowane jest do osób zainteresowanych pogłębianiem wiedzy psychologiczno-pedagogicznej, która znajduje praktyczne zastosowanie w wyzwaniach macierzyństwa i tacierzyństwa. Szkolenie to nie gotowa recepta na trudy wychowawcze, lecz zestaw różnorodnych propozycji pomagających radzić sobie z rodzinną codziennością. Dzięki udziałowi w nim uczestnicy będą bardziej świadomi swoich uczuć, myśli, przekonań, potrzeb oraz nauczą się lepiej rozpoznawać motywy działań i poszerzą umiejętności, które pomogą im w budowaniu prawidłowych relacji z dzieckiem.

Czytaj dalej

Kiedy uczeń przerasta mistrza – jak wspierać dziecko w rozwijaniu talentów

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Szkolenie „Kiedy uczeń przerasta mistrza – jak wspierać dziecko w rozwijaniu talentów” jest dedykowane nauczycielom na każdym etapie edukacji. Podczas warsztatu przybliżymy sylwetkę „dobrego nauczyciela” – takiego, który będzie wiedział, co wpływa na skuteczność i efektywność nauczania. Zwrócimy uwagę na zagadnienie motywacji wewnętrznej, która ma ogromne znaczenie we wzbudzaniu zainteresowania nauką, w realizacji swoich pasji, w odkrywaniu oraz poznawaniu. Warto pamiętać, że każde dziecko rodzi się ze zdolnościami i talentami. Jednak, czy będzie je rozwijać, w dużej mierze zależy od „mistrza”, którego spotka na swojej drodze. Wielkość nauczyciela to nie wzrost ani siła, a umiejętność wznoszenia na szczyt swoich podopiecznych. Przedstawimy dowody na to, że nie trzeba być prymusem, aby być dzieckiem zdolnym. Przyjrzymy się sylwetce dziecka zdolnego, czyli ucznia, który niezależnie od swoich zainteresowań lub konkretnych umiejętności, będzie potrafił przyswoić wiedzę szybciej niż jego rówieśnicy i będzie robił to z przyjemnością.

Czytaj dalej

Co zasiejesz, to zbierzesz – pierwszy krok do budowania pozytywnych relacji z dzieckiem

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

„Co zasiejesz, to zbierzesz – pierwszy krok do budowania pozytywnych relacji z dzieckiem” to zajęcia pogłębiające świadomość wychowawczą dla rodziców i opiekunów dzieci w wieku 0-10 oraz nauczycieli dzieci młodszych. Podczas szkolenia zaprezentowane zostaną podstawowe zagadnienia komunikacji w rodzinie oraz dotyczące wytyczania granic, przy jednoczesnym uwzględnianiu potrzeb rozwojowych dziecka. Szkolenie składa się również z części warsztatowej, podczas której w bezpiecznych warunkach uczestnicy będą mieli możliwość doświadczenia na własnej skórze „wpływów” wychowawczych. Istotą szkolenia będzie uświadomienie rodzicom/nauczycielom, że skuteczność wychowania zależy w znacznym stopniu od osoby wychowującego. Oznacza to, że aby wywołać zmianę w zachowaniu dziecka należy przyjrzeć się własnym schematom zachowania.

Czytaj dalej

Jak dorosły kieruje, tak dziecko wędruje

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Szkolenie „Jak dorosły kieruje, tak dziecko wędruje” dedykowane jest rodzicom, nauczycielom, opiekunom dzieci młodszych, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje wychowawcze. Istotą warsztatu będzie wskazanie uczestnikom, że skuteczność wychowania zależy w znacznym stopniu od osoby wychowującego, co oznacza, że aby zmienić zachowanie dziecka należy zacząć zmieniać siebie. Dlatego w czasie szkolenia przedstawimy jakie są efektywne rozwiązania, które można stosować „od zaraz”. Wskażemy drogę, którą można podążać, aby dojść do skutecznych rozwiązań i zaskakujących rezultatów, stawiając nawet małe kroki.

Czytaj dalej

Nauczyciel na start – kompendium wiedzy młodego nauczyciela

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Szkolenie „Nauczyciel na start – kompendium wiedzy młodego nauczyciela” dedykowane jest nauczycielom stawiającym pierwsze kroki na ścieżce zawodowej, a także tym, którzy poszukują świeżości w swojej dotychczasowej pracy. Szkolenie to propozycja praktycznych rozwiązań, możliwych do wykorzystania podczas organizowania współpracy z rodzicami, uczniami oraz gronem pedagogicznym podczas roku szkolnego. Niezwykle istotną częścią szkolenia jest zagadnienie budowania relacji w grupie w dobie wszechobecnej dygitalizacji.

Czytaj dalej

Przed pierwszym dzwonkiem – warsztaty przed rozpoczęciem roku szkolnego

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Szkolenie „Przed pierwszym dzwonkiem – warsztaty przed rozpoczęciem roku szkolnego” dedykowane jest nauczycielom poszukującym inspiracji do pracy z zespołem klasowym edukacji wczesnoszkolnej czy grupą przedszkolną. Zostaną na nim przedstawione propozycje praktycznych rozwiązań, możliwych do wykorzystania podczas organizowania współpracy z rodzicami oraz podopiecznymi. To szkolenie dbające również o sferę duchową – dodające „paliwa” do serca nauczyciela.

Czytaj dalej

Nauczyciel z klasą – szafa inspiracji dla edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Szkolenie „Nauczyciel z klasą – szafa inspiracji dla edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej” kierowane jest do nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej. Zapraszamy na zajęcia wykładowo-warsztatowe, w trakcie których przedstawimy kreatywne i praktyczne metody, jakie można wykorzystać w codziennej pracy z dziećmi. W panelu dyskusyjnym wspólnie porozmawiamy o tym, jak rozwijać wśród uczniów kompetencje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w zmieniającym się świecie oraz jak rozbudzać entuzjazm do nauki i poznawania świata.

Czytaj dalej

Prawidłowa komunikacja kluczem do dobrych relacji

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Szkolenie „Prawidłowa komunikacja kluczem do dobrych relacji” kierowane jest do osób, którym zależy na rozwijaniu swoich kompetencji interpersonalnych. Cenione przez pracodawców oraz współpracowników umiejętności komunikacyjne, wpływają na jakość relacji międzyludzkich. Podczas warsztatów proponujemy praktyczne ćwiczenia mające na celu rozwinięcie umiejętności skutecznego komunikowania swoich potrzeb i oczekiwań oraz umiejętności słuchania. Każda relacja związana jest nieodłącznie z emocjami, stąd część szkolenia poświęcona jest poznaniu wybranych elementów komunikacji empatycznej. We współczesnym, zabieganym świecie warto zatrzymać się na chwilę, zajrzeć w głąb siebie oraz zwrócić uwagę na moc pozytywnego myślenia.

Czytaj dalej

Potrzebujesz zmian i nie wiesz od czego zacząć? Zacznij od inspiracji!

Podaj mi proszę swojego maila, a prześlę Ci za chwilę darmowy poradnik pełen dobrej energii, uśmiechu i motywacji do działania 😊

Facebook
LinkedIn
error: Treść jest chroniona prawami autorskimi !!