Grecki filozof Heraklit powiedział, że ,,Jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana”. Zmiana, generująca stres, który może stać się Twoją wspaniałą siłą napędową, dodającą skrzydeł, bądź źródłem napięć i frustracji, prowadzących do wypalenia zawodowego. W odpowiedzi na pytanie, jak zachować równowagę pomiędzy powyższymi zagadnieniami powstało szkolenie “Jak pokonać wypalenie zawodowe i odzyskać motywację”. Dowiesz się na nim jak przejąć kontrolę nad swoimi emocjami i lepiej kierować życiem oraz co zrobić, gdy czujesz, że wypalenie zawodowe puka do Twoich drzwi. To szkolenie dla każdego kto chce poznać sposoby budowania długotrwałych relacji i wzmacniania swojej asertywnej postawy, by lepiej radzić sobie na życiowych zakrętach w drodze do rozwoju i sukcesu. Uczestnictwo w tych warsztatach pozwoli Ci odnaleźć siłę i motywację, a naładowanie pozytywną energią sprawi, że osiąganie celów stanie się rzeczywistością.

1. Stres
Jak go rozpoznać i jakie są jego źródła?
2. Techniki zarządzania stresem w sytuacjach niecodziennych
Jak radzić sobie w sytuacjach trudnych?
3. Emocje
Poznajemy każdą stronę ludzkich uczuć i emocji oraz ich odcienie.
4. Wypalenie zawodowe
Czym jest, jakie są jego symptomy i jak mu przeciwdziałać?
5. Postawy wobec innych
Czym jest agresja, uległość i manipulacja oraz w jaki sposób się przed nimi bronić?
6. Mechanizmy obronne
W jaki sposób blokują nasz rozwój?
7. Asertywność w postawie
W jaki sposób wzmacniać postawę asertywną w zgodzie ze sobą?
8. Asertywność w komunikacji
Jakie są zasady skutecznego porozumiewania się?
9. Informacja zwrotna
Czym jest informacja zwrotna i w jaki sposób formułować krytykę, aby wpływała konstruktywnie? Metody rozwiązywanie konfliktów.
10. Relacje
W jaki sposób budować relacje długotrwałe?
11. Motywacja
W jaki sposób asertywność wpływa na motywację do pracy?

Czas szkolenia: 8 godzin (8 x 45 minut)
Cena za osobę: 349 zł, w tym bufet kawowy i materiały szkoleniowe
Liczba uczestników: 4-7 osób
Miejsce: siedziba Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw, ul. Piwna 1/2 w Gdańsku.

Prowadząca:
Magdalena Kuźmicz
Ukończyłam psychopedagogikę w Wyższej Szkole Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi. Jestem absolwentką Szkoły Trenerów Biznesu Akademii SET i trenerem rozwoju osobistego. Ukończyłam studia podyplomowe z Doradztwa zawodowego i zarządzania talentami. Specjalizuję się w szkoleniach z umiejętności miękkich, komunikacyjnych, motywacyjnych i rozwojowych. Wykonałam ogromną pracę nad sobą, dlatego wiem, jak uwolnić swój potencjał i jaką drogę trzeba przejść, aby go odkryć. Czerpię dużą satysfakcję obserwując rozwój ludzi, z którymi pracuję. Posiadam znaczne pokłady cierpliwości. Jestem osobą bardzo komunikatywną z dużym poczuciem odpowiedzialności i otwartości na drugiego człowieka.