Szkolenie „Kiedy uczeń przerasta mistrza – jak wspierać dziecko w rozwijaniu talentów” jest dedykowane nauczycielom na każdym etapie edukacji. Podczas warsztatu przybliżymy sylwetkę „dobrego nauczyciela” – takiego, który będzie wiedział, co wpływa na skuteczność i efektywność nauczania. Zwrócimy uwagę na zagadnienie motywacji wewnętrznej, która ma ogromne znaczenie we wzbudzaniu zainteresowania nauką, w realizacji swoich pasji, w odkrywaniu oraz poznawaniu. Warto pamiętać, że każde dziecko rodzi się ze zdolnościami i talentami. Jednak, czy będzie je rozwijać, w dużej mierze zależy od „mistrza”, którego spotka na swojej drodze. Wielkość nauczyciela to nie wzrost ani siła, a umiejętność wznoszenia na szczyt swoich podopiecznych. Przedstawimy dowody na to, że nie trzeba być prymusem, aby być dzieckiem zdolnym. Przyjrzymy się sylwetce dziecka zdolnego, czyli ucznia, który niezależnie od swoich zainteresowań lub konkretnych umiejętności, będzie potrafił przyswoić wiedzę szybciej niż jego rówieśnicy i będzie robił to z przyjemnością.

1. Jak rodzą się wybitni artyści i naukowcy?
1. Czy uczeń zdolny potrzebuje większej ilości informacji przekazywanych przez nauczyciela?
2. Czy bycie prymusem jest tożsame z byciem zdolnym?
3. Jak nie przestymulować dziecka?
4. Co zrobić, aby talenty oraz uzdolnienia zostały odkryte i były rozwijane w szkole?

Czas szkolenia: 8 godzin (8 x 45 minut)

Prowadzące:
Magdalena Łukasiak
Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej, pedagogiem, szkoleniowcem, a przede wszystkim żoną i mamą dwójki wspaniałych synów. Doradca zawodowy w zakresie zarządzania talentami oraz Tutor nauczycieli, liderka Kreatywnej Pedagogiki grupy „Przedsiębiorczy nauczyciel”, pomysłodawczyni i realizatorka projektu w edukacji wczesnoszkolnej „Kreatywne piątki”. Ukończyłam Trening umiejętności interpersonalnych, Trening skutecznego nauczyciela metodą Thomasa Gordona oraz brałam udział w projekcie „Komunikacja empatyczna i Mindfulness”. Nieustanie wzbogacam swój warsztat pracy uczestnicząc w różnych szkoleniach i konferencjach edukacyjnych m.in. w warsztatach psychoedukacyjnych dla profesjonalistów pt. „Szkoła dla rodziców i wychowawców”, „Wychowani do szczęścia”, „Jak pracować profilaktycznie z dzieckiem 13-15 lat?”, „Edukacja z pasją – uczeń i nauczyciel w dżungli emocji”. Współprowadziłam autorski projekt – Akademia Dobrego Rodzica – warsztaty rozwijające umiejętności wychowawcze rodziców. Współpracuję z Gdańską Wyższą Szkołą Humanistyczną oraz Wyższą Szkołą Bankową w Gdyni prowadząc warsztaty dla studentów i nauczycieli. W każdym widzę i doceniam jego wyjątkowość. Jestem pełnym optymizmu wulkanem energii!

Natalia Sowińska
Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, pedagogiem, terapeutą pedagogicznym i behawioralnym. Na co dzień spełniam się w pracy z dziećmi. Dbam o to, by każdy podopieczny mógł samodzielnie odkrywać swoją supermoc i wyjątkowość przy wsparciu dorosłego, który wierzy w jego możliwości i zdolności. Każdemu daję prawo do własnego sukcesu, ale i błędu. Szkolenia, które prowadzę opieram na wiedzy zdobytej podczas licznych kursów, warsztatów, konferencji oraz doświadczeniach pracy z dziećmi. Ukończyłam Trening umiejętności interpersonalnych, Warsztat i Trening umiejętności wychowawczych. Brałam udział w projekcie „Komunikacja empatyczna i Mindfulness”. Współ-prowadziłam autorski projekt – Akademia Dobrego Rodzica – warsztaty rozwijające umiejętności wychowawcze rodziców. Współpracuję z Gdańską Wyższą Szkołą Humanistyczną oraz Wyższą Szkołą Bankową w Gdyni, prowadząc warsztaty dla studentów, nauczycieli.