Asertywność to coś dużo więcej niż sztuka odmawiania bez poczucia winy. Asertywność to umiejętność wyrażania własnego zdania, uczuć, postaw w sposób otwarty, którą można aktywnie rozwijać. Dlatego na szkoleniu dowiesz się w jaki sposób wyrażać swoje uczucia i potrzeby nie raniąc innych. Przyjrzysz się sytuacjom trudnym w codziennym funkcjonowaniu i poznasz techniki umożliwiające komunikowanie swoich racji i przekonań z uwzględnieniem praw drugiej strony. Przeanalizujesz czy Twoje zachowania są asertywne, uległe, manipulacyjne czy może agresywne.

Program warsztatu:
1. Twój system wartości.
2. Praca z przekonaniami, a efektywne komunikowanie się.
3. Analiza zachowań uległych, agresywnych i manipulacyjnych. Jak rozpoznać i zmieniać swoje postawy?
4. Budowanie i wzmacnianie osobistych granic.
5. Czym jest asertywność i jak nad nią pracować?
6. Asertywność w postawie. Techniki wyrażania próśb, podziękowań, oczekiwań i uczuć.

Czas szkolenia: 8 godzin (8 x 45 minut)
Cena za osobę: 349 zł brutto, w tym bufet kawowy i materiały szkoleniowe
Liczba uczestników: 2- 8 osób
Miejsce: siedziba Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw ul. Piwna 1/2 w Gdańsku. Szkolenie odbędzie się w lokalu z przytulną atmosferą, przy kubku aromatycznej kawy lub herbaty.

Prowadząca:
Magdalena Kuźmicz
Ukończyłam psychopedagogikę w Wyższej Szkole Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi. Jestem absolwentką Szkoły Trenerów Biznesu Akademii SET i trenerem rozwoju osobistego. Ukończyłam studia podyplomowe z Doradztwa zawodowego i zarządzania talentami. Specjalizuję się w szkoleniach z umiejętności miękkich, komunikacyjnych, motywacyjnych i rozwojowych. Wykonałam ogromną pracę nad sobą, dlatego wiem, jak uwolnić swój potencjał i jaką drogę trzeba przejść, aby go odkryć. Czerpię dużą satysfakcję obserwując rozwój ludzi, z którymi pracuję. Posiadam znaczne pokłady cierpliwości. Jestem osobą bardzo komunikatywną z dużym poczuciem odpowiedzialności i otwartości na drugiego człowieka.