Projekt “Inspiracja jest kobietą!”

Polub i udostępnij:
fb-share-icon0

Kochane Babeczki! 😊

Tym wpisem chcemy z radością (nie uroczyście, bo za pompatycznie😉) zainaugurować otwarcie naszego projektu dedykowanego WAM – rewelacyjnym Kobietom, które mają:

 • wzloty i upadki,
 • radości i smutki,
 • czas intensywnego rozwoju i czas spokoju,
 • pracującym i odpoczywającym,
 • wspierającym, ale i wsparcia potrzebującym.

 

Ruszamy zatem z projektem, dla każdej z Was, który nazwałyśmy „INSPIRACJA JEST KOBIETĄ!”. Będziemy prowadziły bloga, organizowały spotkania networkingowe w klimatycznych miejscach oraz szkolenia ujęte w Sferze Kobiet (zakładka szkolenia) 😊. Dlaczego wybrałyśmy taką nazwę? Same czerpiemy inspirację od wielu niesamowitych kobiet (choć oczywiście, absolutnie nie umniejszamy równie niesamowitym panom😉). Poznałyśmy także babeczki z powerem, które stały się członkami naszego zespołu i w nim inspirujemy się wzajemnie. Naszymi doświadczeniami, wiedzą, refleksjami, tym co jest bliskie naszemu sercu, chcemy dzielić się z Wami, abyście również Wy mogły czerpać tu inspirację do rozwoju i zmiany oraz same inspirować nas i siebie wzajemnie. Naprawdę mamy ogromną nadzieję, że Wy również będziecie miały ochotę podzielić się z nami Waszymi spostrzeżeniami, przemyśleniami, pytaniami.

 

 

 • Chcemy, aby przekazywane dwa razy w tygodniu treści, nie tylko zawierały dużą wartość merytoryczną, ale także niosły wsparcie w rozwiązywaniu różnych problemów, zarówno zawodowych, jak i osobistych.
 • Chcemy towarzyszyć Wam w stawianiu najważniejszych pytań, bo tych dotyczących Waszych potrzeb i w szukaniu odpowiedzi.
 • Chcemy, abyście uwierzyły, że nie musicie na nic zasługiwać, że nie musicie się „naprawiać”, bo jesteście WYJĄTKOWE i WARTOŚCIOWE będąc po prostu SOBĄ.
 • Chcemy Wam przybliżyć nasze historie, żebyście uwierzyły, że na rozwój i sięganie po marzenia nigdy nie jest za późno.
 • Chcemy, abyście przyjęły, że to Wy wiecie co jest dla Was najlepsze, a nie inni ludzie.

 

Czy taka misja jest Ci bliska? 😊

Wierzymy, że tak i dlatego zapraszamy Cię do odrobinę bliższego poznania. Mam na imię Ania. Przy pomocy mojej przyjaciółki Agnieszki postanowiłam założyć firmę, którą budujemy na dwóch filarach: pomaganiu i rozwijaniu siebie i innych. Choć pod wieloma względami różnimy się od siebie, to jednak życie obdarowało nas wspólnymi doświadczeniami. Nie, nie zawsze były one łatwe, jednak traktujemy te doświadczenia jako dar, bo dzięki nim jesteśmy w miejscu, które pozwala nam na dzielenie się tym, co może Wam pomóc. Czego dotyczyły?

 • Problemów zdrowotnych
 • Wypalenia zawodowego
 • Poszukiwania własnej ścieżki rozwoju zawodowego
 • Rozwoju duchowego

i wielu innych, którymi podzielimy się w kolejnych wpisach 😊

 

 

Z wykształcenia jestem inżynierem materiałowym, a Agnieszka pedagogiem. Obie uwielbiamy pracę z drugim człowiekiem opartą o pomoc, wspieranie, poznawanie jego motywów działań. Dlatego nie pozostałam wierna miłości do cyferek pracując jako inżynier. Nasze drogi połączyły się, gdy pracowałyśmy w obszarze pomocy społecznej i tak zawodowo wędrujemy już wspólnie ponad 8 lat 😊 Podczas tej podróży razem ukończyłyśmy studia podyplomowe z Doradztwa zawodowego i zarządzania talentami, doświadczyłyśmy niemożliwego i napisałyśmy o tym książkę, którą same wydałyśmy, a potem drugą dotyczącą rozwoju osobistego. Kierowana jest właśnie do Was – kobiet. Obecnie pracujemy nad wydaniem jej w formie e-booka, choć marzy się nam także wersja papierowa 😊. Od ponad roku wspólnie rozwijamy skrzydła doradzając i szkoląc, współpracując w tym zakresie z cudownym zespołem. Ostatnie wydarzenia bardzo pokrzyżowały wiele z naszych planów, ale nie poddałyśmy się i działamy dalej choć troszkę inaczej. Tyle dziś o nas w telegraficznym skrócie.

Wiecie już dlaczego powstał ten projekt i jaka jest jego misja. Uważamy, że tylko równoległe zaspokajanie potrzeb w obszarze ciała, umysłu i ducha daje nam poczucie wewnętrznego spokoju. Gdy jeden z tych obszarów jest zaniedbywany, prędzej czy później, zaczyna inny „ciągnąć” w dół. Dlatego u nas znajdziesz wszystko, dzięki czemu łatwiej będzie Ci zachowywać balans. Zapraszamy do CUDownej lektury!

A może teraz chciałybyście dowiedzieć się jakie konkretnie tematy będziemy poruszały i  kto jeszcze będzie wpadał do Was na „wirtualną kawkę” w każdy poniedziałek i czwartek? Zostańcie z nami – zaraz je przedstawiamy😊

 

 

 

Magdalena Binkiewicz jest HR Managerem, coachem i trenerką. Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Gdańskim oraz Studium Podyplomowe Public Relations w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Obecnie uczestniczy w programie dla liderów Instytutu Szwedzkiego w Sztokholmie: “Swedish Institute Management Programme Nortnern Europe”. Jest również Turkusową Liderką. To znaczy, że wybiera partnerskie metody zarządzania oparte na zaufaniu i pracy zespołowej. Wspiera liderów w budowaniu dobrych relacji z Zespołem i osiąganiu lepszych wyników. Jej mottem zawodowym są słowa Andre Liege: “Ludzie są jak kwiaty – stworzeni do tego, aby się rozwijać”. Jeżeli jesteś liderką i chciałabyś porzucić hierarchię i kontrolę oraz pójść drogą partnerskiego przywództwa – Magda zaprasza Cię do wspólnej podróży!

 

 

 

Karina Czerwonka jest absolwentką Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa na kierunku Dietetyka oraz Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Filozofia. Na co dzień w ramach własnej działalności „Karina Czerwonka-konsultacje żywieniowe i treningi personalne” pracuje jako instruktorka fitness, a także udziela porad żywieniowych w swoim domowym, przytulnym gabinecie, w którym możesz się napić pysznej kawy z imbirem i cynamonem. Uwielbia pracować z ludźmi i tydzień po tygodniu obserwować zmiany, jakie w nich zachodzą. Zdecydowanie nie tylko te na wadze. Uważa, że zdrowe odżywianie to zarówno utrata kilogramów i centymetrów, jak i zmiana postrzegania siebie, która może zaowocować poczuciem wewnętrznej wolności oraz akceptacji. Każdy klient czuje się przez nią zrozumiany, zadbany, zaopiekowany i mocno zmotywowany. Dlatego będzie dzieliła się z Wami nie tylko wiedzą związaną z dietetyką i ćwiczeniami, ale także tematami dotyczącymi motywacji. Dzięki niej dieta i aktywność fizyczna przestają być koniecznością, czy przykrym obowiązkiem, a stają się stylem życia. Jej motto: „Kto chce, szuka sposobu, kto nie chce, szuka powodu”.

 

Blanka Kondratowicz jest psychologiem, a obecnie doktorem, adiunktem w Zakładzie Psychologii Ekonomicznej i Psychologii Organizacji Uniwersytetu Gdańskiego. Naukowo interesuje się motywacją pracowników, uwarunkowaniami dobrostanu pracownika oraz czynnikami wpływającymi na podejmowanie decyzji. Uważa, że każdy ma ukryty potencjał, który tylko trzeba zidentyfikować i pomóc mu się rozwinąć. Od ponad 10 lat prowadzi warsztaty rozwojowe dla kadry zarządzającej, menedżerów, nauczycieli, kobiet chcących rozwinąć swój potencjał oraz studentów. Prowadzi również konsultacje indywidualne w zakresie projektowania ścieżki kariery dla młodzieży oraz dorosłych. Jest pasjonatką górskich wędrówek. Stawia na wytrwałość, intuicję opartą na wiedzy i ciągły rozwój. Jej motto: „W życiu ważne jest odnalezienie swojej własnej drogi na zdobywanie własnych szczytów”. Blanka będzie z Wami poruszała tematy Wyznaczanie granic, samoświadomości, dokonywania wyborów, motywacji, czynników wpływających na samoocenę, typów osobowości, radzenia sobie z manipulacją i zapewne wiele innych 😊 

 

Magdalena Kuźmicz Jest certyfikowanym trenerem biznesu, pedagogiem i doradcą zawodowym. Od sześciu lat szkoli zarówno osoby bezrobotne powracające na rynek pracy, jak i osoby które chcą zdobyć kompetencje w zakresie asertywności i autoprezentacji. Prowadzi także warsztaty związane z tematem wypalenia zawodowego. Obecnie jako animator społeczny zajmuje się motywacją dzieci i rodziców do rozwijania swoich umiejętności. Prywatnie jest szczęśliwą żoną i mamą. 😊 Lubi aktywnie spędzać czas. Razem z mężem czynnie uprawia Nordic Walking, w którym ma już swoje sukcesy. Rodzina, praca i hobby dają jej turbodoładowanie i siłę do działania. Posiada duże pokłady cierpliwości i wyrozumiałości. W swoich artykułach i warsztatach będzie poruszała tematy dotyczące wypalenia zawodowego, stresu, emocji, asertywności, pracy z przekonaniami. Jej motto: „Nieustannie się rozwijam i wzrastam, doceniam życie i każdą jego chwilę”.

 

Magdalena Łukasiak jest nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej, pedagogiem, szkoleniowcem, doradcą zawodowym oraz Tutorem nauczycieli, liderką Kreatywnej Pedagogiki i trenerem kompetencji miękkich. Odnalazła własną drogę życiową i odważnie nią podąża. Jest kobietą spełnioną, reżyserką swojego życia, pełnym optymizmu wulkanem energii! Jej pasją jest praca z ludźmi i dziećmi. W każdym widzi i docenia jego wyjątkowość. W życiu najważniejszy jest dla niej wzajemny szacunek, zrozumienie oraz wolność wypowiadania się, doświadczania i odkrywania. W każdej trudnej sytuacji widzi wyzwanie, które daje jej możliwość zdobywania nowych, cennych doświadczeń. Nigdy w życiu się nie nudzi! Wierzy, że jeśli można o czymś marzyć, można też tego dokonać. Swoją pracę ceni przede wszystkim za kontakt z drugim człowiekiem.  Jej marzenia zawodowe związane są z inspirowaniem innych do podejmowania wyzwań oraz zmian, do poszukiwania nowej wiedzy i rozwoju nowych umiejętności. Warsztaty i szkolenia prowadzi z Natalią Sowińską, którą z przyjemnością przedstawiamy poniżej. Obie są autorkami projektu Akademia Dobrego Rodzica oraz tworzą fanpage „Karuzela – akademia rozwoju i zabawy”. Magda na co dzień kieruje się mottem: „Uwierz w swoje marzenia, nic nie jest niemożliwe” – Neymar.

 

Natalia Sowińska od lat pracuje z dziećmi i osobami dorosłymi. Jest nauczycielką, pedagogiem, terapeutą pedagogicznym i behawioralnym, oligofrenopedagogiem i trenerem kompetencji miękkich. Każdego dnia utwierdza się w przekonaniu, że nie ma rzeczy niemożliwych. Realistycznym podejściem do życia, lecz głęboko pozytywnym spojrzeniem na świat, stara się sprostać wyzwaniom, które stawia przed nią codzienność. “Chcieć to móc” – to niewątpliwie jedna z jej dewiz. Na co dzień spełnia się w roli nauczyciela, jednak pod naszymi skrzydłami w “Rozwiń skrzydła” 😊 dokłada swoją cegiełkę do rozwoju osobistego rodziców, nauczycieli i tych, którym bliskie jest wychowanie i komunikacja. Razem z Magdą będą dzieliły się z Wami wiedzą i doświadczeniem dotyczących tych ważnych tematów, które niosą ze sobą wiele wyzwań.

 

Tak, wiemy, krótko nie było, ale trudno w dwóch słowach przedstawić projekt i nas wszystkie. A do tego, nie ukrywamy, że bardzo lubimy pisać 😉 Jeżeli nadal jesteś z nami, to gratulujemy wytrwałości, bardzo dziękujemy za Twój czas i na koniec uprzejmie prosimy o:

 • zostawienie swojego komentarza, łapki, abyśmy wiedziały, że nie piszemy „do szuflady”, że będziesz chciała do nas wpadać, że to co proponujemy jest Tobie również bliskie,
 • odwiedzenie nas na Instagramie i Facebooku, aby poznawać nas i naszą pracę jeszcze bliżej,
 • podanie dalej, aby inne osoby dowiedziały się o tym, co Ciebie poruszyło, zastanowiło, zaskoczyło czy wzbogaciło i również miały szansę z tego skorzystać.

Z uściskami,
Ania i Agnieszka 🙂 

 

Komentarze z Facebook

Dodaj opinię poprzez Facebook