Microsoft Office Excel® w zadaniach administracyjno-biurowych

Microsoft Office Excel to arkusz kalkulacyjny cieszący się wciąż dużą popularnością zarówno w dużych, jak i w małych firmach. a jego znajomość jest wysoko punktowana na rynku pracy.  Liczne funkcje Excela, możliwość tworzenia wykresów oraz raportów z użyciem tabel przestawnych czyni ten program potężnym narzędziem i znacznie przyspiesza codzienną pracę. Dlatego szkolenie prowadzone jest w formie warsztatów, podczas których nacisk stawiany jest przede wszystkim na możliwość wykorzystania programu w praktyce.

Moduł I: Ms Excel – zagadnienia podstawowe

1. Interfejs i wstążka programu Excel
2. Personalizacja tła i motywu
3. Personalizacja paska szybkiego dostępu
4. Dostosowywanie opcji widoku
5. Formatowanie arkusza danych
6. Formatowanie wierszy i kolumn
7. Formatowanie zawartości komórki
8. Wprowadzanie i edycja danych
9. Organizowanie danych: sortowanie i filtrowanie
10. Formatowanie warunkowe i reguły wyróżniania
11. Wstawianie i formatowanie tabel i wykresów

Moduł II: Ms Excel – zagadnienia średniozaawansowane

1. Operacje na danych: formuły i funkcje
2. Tworzenie tabeli przestawnej
3. Importowanie i eksportowanie danych
4. Przygotowanie korespondencji seryjnej
5. Ochrona i zabezpieczanie danych
6. Drukowanie danych
7. Rejestracja makr

Czas szkolenia: blok 2 dni po 6 godzin (każdy dzień 6 x 45 minut)

Prowadzący:

Radosław Jarema
Trener, certyfikowany Specjalista Microsoft Office Excel, doradca zawodowy, doktorant Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.

Przeprowadził kilkaset szkoleń w języku polskim i angielskim dla grup kursantów z 5 kontynentów. Ukończył kurs nauczyciela akademickiego oraz kurs trenerski w Londynie, otrzymując międzynarodowy certyfikat amerykańskiego Instytutu Gallupa. Posiada certyfikaty Specjalisty Microsoft® Office Excel / Word / PowerPoint (MC ID 12281901) i tytuł zawodowy technika informatyki. Od kilkunastu lat zajmuje się profesjonalnym zastosowaniem zaawansowanych funkcji Microsoft® Office oraz tworzeniem stron internetowych.