Jak szkolić za mniej?

W dobie dynamicznego rozwoju gospodarki, cyfryzacji biznesu oraz postępu technologicznego nieodzowne stało się ciągłe doskonalenie wiedzy i umiejętności zatrudnianych pracowników. Zgrany, wysoko wykwalifikowany zespół to w tych czasach prawdziwy skarb.

Firma zwiększająca kompetencje i kwalifikacje swoich pracowników ma szansę na utrzymanie konkurencyjnej pozycji na rynku. Buduje markę, tworzy pozytywny wizerunek, zwiększa efektywność usług, niwelując popełniane błędy. Inwestowanie w kapitał ludzki to szansa na rozwój osobisty, który zwiększa motywację oraz satysfakcję pracowników. To również większe zaangażowanie i lojalność wobec pracodawcy, które przyczyniają się do mniejszej fluktuacji kadr 😊

Jak możemy zauważyć szkolenia niosą za sobą wiele korzyści. Przeszkodę jednak stanowić mogą koszty, które w obecnie panującej na rynku sytuacji są dla wielu firm dość dużym wydatkiem. Czy jest zatem szansa, by szkolić za mniej, nie tracąc na jakości? Ogromną pomocą może okazać się skorzystanie ze środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, który powstał właśnie z myślą o wsparciu kształcenia ustawicznego pracodawców i pracowników 😊

Czym jest KFS?

KFS stanowi część Funduszu Pracy przeznaczoną na zapobieganie utraty zatrudnienia przez osoby pracujące – z powodu kompetencji nieadekwatnych do wymagań dynamicznie zmieniającej się gospodarki. To pomoc udzielana zgodnie z warunkami dopuszczalności pomocy de minimis. Z takiego dofinansowania mogą skorzystać wszystkie przedsiębiorstwa (małe, średnie, duże oraz mikroprzedsiębiorstwa), które zatrudniają minimum jedną osobę na umowę o pracę oraz spełniają przynajmniej jeden z priorytetów określonych na dany rok przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej lub Rady Rynku Pracy dla rezerwy KFS.

Jaki jest poziom dofinansowania?

1. przypadku mikroprzedsiębiorstw – 100% kosztów kształcenia ustawicznego*
  2. w przypadku pozostałych pracodawców – 80% kosztów kształcenia ustawicznego* (pracodawca ponosi tylko 20% kosztów)

* jednak nie więcej jak 300 % przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika.

Środki z KFS można przeznaczyć m.in. na zorganizowanie profesjonalnej usługi szkoleniowej, gdzie wiedza trenera będzie stanowić nieocenione źródło praktycznych informacji. W przypadku szkoleń zamkniętych bowiem tematyka i plan szkolenia są dostosowane do profilu potrzeb danej firmy czy instytucji – szyte na miarę. Dodatkowo każdy uczestnik szkolenia otrzymuje certyfikat np. na podstawie wpisu do Rejestru Instytucji Szkoleniowych, co jest często bardzo istotne z punktu widzenia działu HR.

Możliwość jaką daje skorzystanie z dofinansowania na szkolenia otwiera drogę do nowej wiedzy. To wsparcie w wykonywaniu codziennych obowiązków i lepsze zrozumienie w firmie.

Obecnie mamy naprawdę szeroki wybór tematyczny szkoleń, więc warto temu tematowi przyjrzeć się bliżej 😊:

1. Efektywne budowanie zespołu – Rozwiń Skrzydła (rozwinskrzydla.edu.pl)

2. Zarządzanie zmianą – Rozwiń Skrzydła (rozwinskrzydla.edu.pl)

3. Zostań mistrzem negocjacji – osiągaj jeszcze lepsze wyniki – Rozwiń Skrzydła (rozwinskrzydla.edu.pl)

4. Sztuka perswazji, czyli zaawansowane metody wywierania wpływu w relacjach z klientem – Rozwiń Skrzydła (rozwinskrzydla.edu.pl)

5. Obrona przed manipulacją – Rozwiń Skrzydła (rozwinskrzydla.edu.pl)

6. RODO w miejscu pracy – Rozwiń Skrzydła (rozwinskrzydla.edu.pl)

Anna Kaczmarska

inżynier materiałowy, doradca zawodowy, współautorka dwóch książek, właścicielka firmy Rozwiń skrzydła
Życiowe motto: “Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć” Coco Chanel

w ramach projektu Inspiracja jest kobietą! 😊

Ps. Dziękuję za Twój czas. Mam nadzieję, że był wartościowy, dlatego uprzejmie proszę o: