Rozwiń Skrzydła

Jak być szczęśliwą kobietą

Przyznam szczerze, że gdy postanowiłam napisać kilka słów w tym temacie, założyłam złudnie, że będzie to proste zadanie 😉 „Jak być szczęśliwą kobietą?, Jak żyć szczęśliwie?, Jak roztaczać dobro wokół siebie i zarażać innych dobrą energią?…” Wydawało mi się to być przyjemną kwestią, którą po prostu przeleję na papier. Zagłębiając się jednak we własnych myślach, szukając odpowiedzi w tym, co wiele z Was, kobiet, przekazuje mi podczas rozmów czy doradztwa zawodowego, dochodzę do wniosku, że tytułowe szczęście to pewna owiana tajemnicą i marzeniem wizja. Każda z nas ma swoją definicję tego, co raduje jej serce, co napędza ją do działania, do rozkwitania, co sprawia, że patrząc w lustro jest z siebie zadowolona i rozpromieniona. I każda jest w procesie odnajdywania właśnie tej drogi, tej rzeczywistości, która pozostanie z nią już na zawsze. Okazuje się jednak, że szczęście to stan duszy i doceniania tego, co przynosi nam dzień dzisiejszy, co już zbudowaliśmy i kogo mamy wokół. Nie jest to meta, po przekroczeniu której na zawsze zostaniemy zwycięzcami. To praca, którą trzeba wykonywać każdego dnia. I cudownie by było, gdyby sam proces zmiany i dążenia do upiększania naszego życia sprawiał, że będziemy czuć się happy 😊

Postanowiłam więc zebrać kilka ze sposobów, które sprawiają, że łatwiej czuć nam ten wiatr w żaglach, tę radochę z bycia sobą i celebrowania chwil! Zasady, które wymienia większość z nas, jako niezwykle istotne.

Po pierwsze: Wzmacniaj swoje poczucie wartości
Po drugie: Doceniaj i ciesz się z tego, co masz
Po trzecie: Rób to, co kochasz
Po czwarte: Otaczaj się życzliwymi osobami
Po piąte: Dbaj o swoje zdrowie
Po szóste: Zbieraj piękne wspomnienia
Po siódme: Podejmuj wyzwania

Dążenie do szczęścia stanowi swego rodzaju motor naszych działań. To cel życia. Szczęśliwe życie powinno opierać się na fundamencie spokojnego umysłu. Skupianiu się na dobrych i budujących rzeczach. Szczęście to ciągłe poszukiwanie tego, co daje radość akurat Tobie. Poczucie bycia spełnioną kobietą. Jak to zrobić? Powinnaś wsłuchać się we własne marzenia i wartości. Dzięki temu będziesz wiedziała, gdzie i po co zmierzasz, a także jak się nie zgubić. Odnajdziesz muzykę, która w Tobie gra.

Cuda zaczynają się dziać, gdy dasz sobie przyzwolenie na bycie sobą, uświadomisz sobie, że jesteś tak samo ważna, jak ważne są dla Ciebie bliskie osoby. Kiedy zaczniesz cieszyć się tym, co masz.

Znasz ten mem, w którym kobieta stoi przed lustrem, a przyjaciółka pyta: I jak, i jak, czy po zrzuceniu tych 10 kg jesteś już w pełni szczęśliwa? Wyglądasz cudownie! Na co odpowiedź brzmi: Nie, to jednak nie było to.

Smutne, ale prawdziwe, ponieważ szczęście rodzi się w środku nas, w umysłach i sercach, w postrzeganiu rzeczywistości, docenianiu. Nie w kilogramach, zarobkach, nowym mieszkaniu… Oczywiście, dla wielu z nas to są niezwykle istotne kwestie i warto dbać o siebie i swój dobrostan. Jednak nie są to czynniki warunkujące codzienną pobudkę z uśmiechem na buzi. Szczęście tworzymy każdego dnia. To droga rozwoju, która nigdy się nie kończy. I możliwość przeżywania tej prywatnej przygody jest wspaniała.

“Miejsce kobiety jest… dokładnie tam, gdzie jest szczęśliwa”

To jedno z piękniejszych zdań, jakie ostatnio przeczytałam. Tak proste, bezpośrednie i zarazem wiele mówiące. Działające na wyobraźnie, rzutujące na cele, które przed sobą stawiamy, wartości, które są dla nas istotne. Bliskie osoby, ukochane miejsca, chwile poruszające serce. Podróże życia. Niekoniecznie te dalekie. Czasem spacery po myślach i siedzenie nad rzeką. Telefon do ważnej osoby… Spotkanie w gronie rodzinnym. Te drobne i jednocześnie przeogromnie istotne rzeczy zebrane w całość to właśnie szczęście. Łapanie chwil. Dużo chwil. Czasu, który kreujemy zgodnie z tym, co nam w duszy gra. Dla mnie to oznacza być szczęśliwą kobietą. A dla Ciebie?

Z pozdrowieniami,

Anna Kaczmarska

inżynier materiałowy, doradca zawodowy, współautorka dwóch książek, właścicielka firmy Rozwiń skrzydła

Życiowe motto: “Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć” Coco Chanel


w ramach projektu Inspiracja jest kobietą! 🙂


Ps. Dziękuję za Twój czas. Mam nadzieję, że był wartościowy, dlatego uprzejmie proszę o:

  • zostawienie swojego komentarza, łapki, abym wiedziała z Zespołem, że nie piszemy „do szuflady”, że będziesz chciała do nas wpadać, że to co proponujemy jest Tobie również bliskie,
  • odwiedzenie nas na Instagramie i Facebooku, aby poznawać nas i naszą pracę jeszcze bliżej,
  • podanie dalej, aby inne osoby dowiedziały się o tym, co Ciebie poruszyło, zastanowiło, zaskoczyło czy wzbogaciło i również miały szansę z tego skorzystać.
Komentarze z Facebook

zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *