Rozwiń Skrzydła

Utrzymanie zdrowej formy jesienią? Nic trudnego!

Lato to okres, w którym częściej pozwalamy sobie na różnego rodzaju odstępstwa od codziennej rutyny sportowej i żywieniowej. Jednorazowe rozluźnienie może jednak przerodzić się w stały schemat, przez co nasza forma znacznie się obniży. Jesień to doskonały czas na to, aby wrócić do wymarzonej sylwetki oraz zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Jak zatem wejść w tą porę roku z energią?

Metoda małych kroków i celów

Najważniejszym elementem pracy nad utrzymaniem zdrowej, zadbanej sylwetki, jest stawianie sobie celów. Warto zaczynać od drobnych zmian, które staną się wkrótce nawykami. Stopniowo możemy dodawać kolejne kroki, które wspólnymi siłami zaprowadzą nas do wymarzonej formy i pozwolą zadbać o zdrowie. W trakcie realizacji celów powinniśmy zadbać o optymalizację naszych zasobów energetycznych, które pozwolą dotrwać do końca drogi. Warto zacząć sezon od wykonania podstawowych badań i uzupełnienia niedoborów witaminowych. Należy również pamiętać o tym, aby nie przesadzać z ilością czasu poświęconego treningom. Odpoczynek i regeneracja są równie ważne, jak jednostka treningowa.

Regularność i konsekwencja

Nie od dziś wiadomo, że najważniejsze w drodze do wymarzonego celu są konsekwencja i regularność. Aby osiągnąć upragniony cel, powinniśmy wprowadzać nawyki, które każdego dnia będą skracały naszą drogę. Regularna aktywność fizyczna, niepodjadanie, wyliczona kaloryczność i przestrzeganie diety — wszystkie te czynności będą miały wpływ na naszą sylwetkę, a także zbudują w nas wytrwałość i nauczą dyscypliny. Regularnie powinniśmy nie tylko ćwiczyć, ale również regenerować swoje ciało. Świetnym sposobem na odpoczynek jest wizyta w salonie masażu, czy sesja w saunie. Mięśnie rozluźnią się, a ciało oczyści się z toksyn i stresu, którego każdego dnia mamy w nadmiarze.

Uzupełnianie płynów

Zdrowe, dostosowane pod względem kaloryki i regularne jedzenie, to nie jedyny element zdrowej diety. Musimy pamiętać o nawadnianiu się. Dziennym minimum dla osoby trenującej są 2 litry wody. Pomocne może okazać się korzystanie z aplikacji, które przypominają o wypiciu szklanki wody w określonym momencie dnia. Ciekawą opcją są również bidony o pojemności 2 litrów, na których widnieje godzinowa rozpiska całego dnia, określająca, ile wody o danej porze powinniśmy wypić.

Zdrowy i regularny sen

Sen jest rozwiązaniem większości problemów dla naszego ciała i umysłu. Warto kontrolować godziny, w których kładziemy się spać oraz czas, jaki przeznaczamy na sen w ciągu doby. Przed zasypianiem dobrze jest się wyciszyć, odciąć od rozpraszaczy i unikać światła, szczególnie niebiesko (emitują je ekrany komputerów i telefonów komórkowych). Osoby, które maja problemy z zaśnięciem, mogą suplementować melatoninę, która pomoże spokojnie zasnąć i polepszy jakość snu. W trakcie spania nasze mięśnie i skóra przechodzą proces odbudowy i regeneracji, a umysł odpoczywa od stresu i problemów.

A jak wyglądają Twoje jesienne postanowienia? 🙂 Trzymam kciuki!

Z pozdrowieniami,

Katarzyna Kozłowska

managerka, trener personalny i instruktor fitnessu, copywriter, pasjonatka sportów sylwetkowych, boksu i spacerów

Życiowe motto: “Traktuj innych tak, jak chciałbyś, aby traktowali Ciebie”

we współpracy z firmą Rozwiń skrzydła – doradztwo zawodowe i szkolenia w ramach projektu Inspiracja jest kobietą! 🙂

Wspólnie bardzo dziękujemy za Twój czas i uprzejmie prosimy o:

  • zostawienie swojego komentarza, łapki, abyśmy wiedziały, że nie piszemy „do szuflady”, że będziesz chciała do nas wpadać, że to co proponujemy jest Tobie również bliskie,
  • odwiedzenie nas na Instagramie i Facebooku, aby poznawać nas i naszą pracę jeszcze bliżej,
  • podanie dalej, aby inne osoby dowiedziały się o tym, co Ciebie poruszyło, zastanowiło, zaskoczyło czy wzbogaciło i również miały szansę z tego skorzystać.

Z uściskami,
Ania 🙂

Komentarze z Facebook

zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *